Skočiť na hlavný obsah

Rozdelená spoločnosť v pandémii: Ako sa v tom nestratiť?

Relácia o tom, ako sa nestratiť v spleti informácií medzi dvoma krajnými pólmi pri téme Covidu - alarmistami a spochybňovačmi: Je aktuálna epidémia veľká hrozba? Je Covid horší ako chrípka alebo iné rozšírené civilizačné choroby? Slabne koronavírus? Hrozí kolaps zdravotníctva?

Zosumarizoval som argumenty oboch strán a podľa demografických dát, porovnania s veľkou chrípkovou epidémiou, dennej úmrtnosti, počtu hospitalizácii a pod. na Slovensku, v Čechách i Európe hľadám, kde majú oba tábory pravdu a kde ponúkajú len čiastkové informácie, ktoré potvrdzujú ich pohľad na svet. Aby sa človek v dnešnom labyrinte emocionálne podfarbených, často moralizujúcich informácií nestratil, musí hľadať celistvú pravdu. A pritom si nevyberať len zo zdrojov, ktoré preferuje, jednostranné argumenty, ktoré mu vyhovujú.

Link na reláciu

Pripájam aj link na reláciu z 10. apríla, ktorú som vlastne v komentároch ešte nereferencoval. Bola z cyklu O pandémii aktuálne a mala názov Koniec začiatku v dohľade. Po zhrnutí vtedajších dát som v nej od 28. minúty predpovedal vývoj na najbližšie mesiace. Dnes, s odstupom pol roka je možné vyhodnotiť pravdivosť predpovedí.

Link na reláciu