Skočiť na hlavný obsah

Čo by mal premiér urobiť?

Sme v mimoriadnej situácii, mimo všetkých obvyklých scenárov a tolerancií. Nie sme vo vojne, ale čoraz viac to vyzerá, ako keby sme v nej boli.

V tomto momente potrebujeme vedieť, aké máme alternatívy. Black-out, prestupovanie na mieste, kórejský scenár, alebo iné? Sú vôbec reálne v našej situácii? Kto to vie a má povedať? Kto je na to kompetentný?

Nie politici, nie analytici, nie novinári by mali špekulovať, aké sú alternatívy. Nie je čas na dojmy na základe útržkovitých informácií. Potrebujeme realistické, čo najpresnejšie multiodborové prognózy a plány.

Načo máme všetky tie vedecké autority? Máme tu SAV s jej ústavmi, univerzity s ich katedrami. Je tu ich čas. Sila vedy sa nakoniec hodnotí podľa schopnosti predpovede.

Čítať ďalej…

O pandémii aktuálne: Zmena vo vývoji podľa dát

Ďalšia z mojich priebežných relácií o pandémii. - O tom, čo hovoria dáta v Európe. Prehľad prijatých opatrení krajín a vyhodnotenie ich prístupov z pohľadu dát. Kontrola mojich predikcií zpred týždňa a stanovenie ďalších. Link na reláciu z piatka 27. marca 2020 o 12:00 hod. na Slobodnom vysielači.