Skočiť na hlavný obsah

Ako politická filantropia deformuje demokraciu 1.

Demokracia ako forma vlády ľudu, ak to nemá byť len prázdna fráza, musí byť spoločenský systém hľadajúci a rešpektujúci väčšinovú podporu navzájom si rovných občanov. Nestrácajúc zreteľ z tohto ústredného významu, položme si priamočiare otázky: Naozaj žijeme v takto organizovanej spoločnosti? Alebo je naša demokracia už iba papierová?

Čítať ďalej…

Blaha vs. ESET o ovplyvňovaní volieb

Logika aktuálnej volebnej kampane. Dve tvrdenia z jedného článku mienkotvorného denníka Aktuality:

Tvrdenie 1

"Poslanec Smeru Ľuboš Blaha bude musieť z Facebooku zmazať všetky svoje statusy, v ktorých ľudí presviedčal, že slovenská firma Eset chce ovplyvniť voľby. “,

píše redaktor Tomáš Kyseľ, na základe výroku hovorcu firmy ESET Petra Blažečku, „poslanec Blaha je tak povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, ako aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy“.

Tvrdenie 2

"Nechcem ovládnuť Slovensko, ale želám si, aby naša krajina a všetci jej obyvatelia prosperovali a v tomto dobrom úmysle sa snažím podporovať iniciatívy, ktoré tam môžu viesť.“,

pridáva redaktor Kyseľ výrok spolumajiteľa Antona Zajaca z ESETu na adresu statusov Blahu. Pričom v článku ďalej poukazuje na výpočet darov majiteľov ESETu (Zajac, Trnka, Paško) tejto firmy na kampane politikov (Čaputová, Vallo, Rajtár) a politických strán (Progresívne Slovensko/Spolu, SAS a iné neprezradené) v hodnote stoviek tisíc eur.

Čítať ďalej…