Skočiť na hlavný obsah

Po rekonštrukcii chvíľu načierno

Po nejakom čase som sa od základu pustil do rekonštrukcie svojho webu. Obsah som rozdelil podľa tematických oblastí do subdomén. Spoločenské a politické komentáre som vyčlenil do tohto podwebu komentare.marman.sk, ktorý je oveľa menej propagačný a grafický, zato viditeľne viac informačný a blogový.

Čítať ďalej…

Pár viet k odchodu z katedry

Tento akademický rok sa už na pôde mojej bývalej Alma mater začal bez mojej účasti. Hoci som učil rád a môj odbor ma bavil, namiesto toho si „užívam“ predčasný akademický dôchodok. Ako sa hovorí, v najlepších rokoch.

Včera som náhodou stretol v centre študenta. Krátky rozhovor s ním ma len utvrdil v tom, že k tejto uplynulej kapitole života ešte dlžím jedno vysvetlenie - študentom. Aby to všetko neskončilo tak, že veď ja som sa rozhodol na vlastnú žiadosť odísť a inak je všetko v poriadku. Lebo nie je. Nerád to činím verejne, ale komunikačné prostriedky u bývalého zamestnávateľa som použiť nechcel. Koniec koncov, dosah tohto statusu je obmedzený. Ale snáď si cestu k tým študentom, ktorých to zaujíma, nájde.

Čítať ďalej…